Zniszczyli wiatę przystankową, teraz grozi im do 5 lat pozbawienia wolności. O wandalach dewastujących przystanek przy ulicy Katowickiej poinformował policjantów jeden z mieszkańców. Do zdarzenia doszło we wtorek wieczorem, 26 grudnia.
Funkcjonariusze Wydziału Prewencji mysłowickiej komendy 26 grudnia około godziny 22:30 otrzymali informację od zaniepokojonego mieszkańca, że przy ulicy Katowickiej dwóch młodych mężczyzn dewastuje przystanek. Sprawcy zniszczyli wiatę przystankową wybijając w niej szyby i oddalili się wsiadając do jednego z autobusów.
– Sprawcy zostali zatrzymani w autobusie w rejonie dzielnicy Kosztowy. Okazali się nimi być 25- i 19-latek, mieszkańcy powiatu bieruńsko-lędzińskiego. – mówi sierż. szt. Michał Lisowski z Komendy Miejskiej Policji w Mysłowicach
Mężczyźni w chwili zatrzymania byli nietrzeźwi. Noc spędzili w policyjnym areszcie. Za dewastację grozi im kara pozbawienia wolności do lat 5.















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)











