fot.MOSiR

Chłopcy młodszej grupy mysłowickich szkół podstawowych (roczników 2006 i młodszych) rozegrali swoje drużynowe mistrzostwa w tenisie stołowym. Były to ostatnie miejskie zawody międzyszkolne w kończącym się roku kalendarzowym.

Tytuły najlepszych tenisistów w Mysłowicach od wielu już lat co roku zdobywają reprezentacje Szkoły Sportowej. W swojej grupie wiekowej wielu z nich należy do grona czołowych tenisistów naszego województwa, a nawet kraju. Zgodnie z oczekiwaniami ich trenera Jurija Fomina, podobnie jak w latach poprzednich, tak i obecnie, zawodnicy „sportówki” bezdyskusyjnie i pewnie zajęli 1. miejsce. Wygrali drużynowo wszystkie swoje spotkania, nie tracąc przy tym ani jednego seta.

Ostateczna, końcowa klasyfikacja szkolnych reprezentacji, w tegorocznych, mysłowickich mistrzostwach chłopców grupy młodszej, przedstawia się następująco:

  1. miejsce i medale złote – Szkoła Podstawowa Sportowa: Gola Tomasz, Ptak Wiktor i Pisarzowski Konrad,
  2. miejsce i medale srebrne – Szkoła Podstawowa nr 15: Łazuka Dawid, Roter Dawid i Jamrozy Piotr,
  3. miejsce i medale brązowe – Szkoła Podstawowa nr 14: Rotko Szymon, Starzewski Michał i Zubel Wojciech
  4. miejsce – Szkoła Podstawowa nr 12 w ZS-P nr 2
  5. miejsce – Szkoła Podstawowa nr 17 w ZS-P nr 4
  6. miejsce – Szkoła Podstawowa nr 6 w ZS-P nr 1
  7. miejsce – Szkoła Podstawowa nr 1
  8. miejsce – Szkoła Podstawowa nr 4
  9. miejsce – Szkoła Podstawowa nr 2

Grudniowe mistrzostwa w tenisie stołowym były ostatnimi, miejskimi zawodami międzyszkolnymi w kończącym się roku, a prowadzone przez MOSiR w ramach współzawodnictwa sportowego młodzieży szkół mysłowickich na przestrzeni całego roku szkolnego 2018/2019. Pierwszą okazją w nowym roku do kontynuowania tej międzyszkolnej rywalizacji będą indywidualne i drużynowe mistrzostwa dziewcząt grupy starszej w szachach.