fot.arch.

Choć to dopiero początek stycznia, biegacze nie odpuszczają. Tych zaprawionych w zimowych biegach, ale także amatorów takiej aktywności, organizatorzy zapraszają do udziału w jedenastej już edycji Biegu Spełnionych Marzeń. Ta odbędzie się w sobotę 13 stycznia na terenie Wesołej Fali.

Na terenie malowniczej Wesołej Fali odbędą się biegi w kilku kategoriach – wytrwalsi zawodnicy mogą spróbować swoich sił na dystansie 15 km, a dzieci i młodzież – na krótszych dystansach. Miłośnicy szybkiego marszu będą rywalizować natomiast w nordic walking. Celem imprezy jest promocja aktywności na terenach leśnych – większa część tras przebiegać będzie po leśnych ścieżkach. Bieg i Rajd jest otwarty zarówno dla biegaczy zrzeszonych w klubach jak i dla amatorów.

Bieg Spełnionych Marzeń obejmie następujące rywalizacje: 15,5 km CROSS, 11,7 km NORDIC WALKING,15,5 km MISTRZOSTWA PAR MAŁŻEŃSKICH, 100 m Bieg Krasnala, 600 m Bieg MłoDzika oraz 1200 m Bieg Gimbusa.

Biuro Zawodów będzie zlokalizowane w Mysłowicach przy al. Spacerowej 23 przy Ośrodku Tenisowym Purus. Będzie ono czynne od godziny 9:00. By wziąć udział w imprezie należy uiścić opłatę startową – dla dzieci wynosi ona 10 złotych, w dniu zawodów będzie to 20 złotych. Dla dorosłych zawodników biorących udział w rywalizacji na dystansie 15 km wynosi ona 50 zł. Zapisów można dokonywać poprzez stronę www.elektronicznezapisy.pl. Przed udziałem w imprezie warto zapoznać się z regulaminem.

Na uczestników imprezy będzie czekać profesjonalne zaplecze z szatniami i miejscem, gdzie będzie można spożyć ciepły posiłek i napić się czegoś ciepłego.

O 11 edycji Biegu Spełnionych Marzeń w programie Gość itvm rozmawialiśmy z organizatorem, Tomaszem Katanem. Premiera w czwartek o godzinie 18:00.