fot.ilustracyjne/arch.itvm

Stróże prawa z mysłowickiej drogówki zatrzymali 45-letniego kierującego samochodem marki Opel. Mężczyzna miał w organizmie 1,40 promila alkoholu. Za jazdę na „podwójnym gazie” mężczyźnie oprócz utraty prawa jazdy i grzywny grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

Mysłowiccy mundurowi z Wydziału Ruchu Drogowego we wtorek (2.02), około godziny 1:00 na ul. Oświęcimskiej zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem osobowym marki Opel. Okazało się, że 45-latek kierujący był pijany i miał w organizmie 1,40 promila alkoholu.

– Mieszkańcowi Mysłowic za jazdę w stanie nietrzeźwym oprócz utraty prawa jazdy grozi grzywna, a nawet 2 letni pobyt w więzieniu – informuje sierż. szt. Michał Lisowski z Komendy Miejskiej Policji w Mysłowicach

Przypominamy, że kierowanie pojazdem będąc w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, za które kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 2 . Ponadto wiąże się ono z utratą prawa jazdy i holowaniem pojazdu na koszt właściciela (jeśli nie ma możliwości zabezpieczenia go w inny sposób). Wobec takiego kierującego sąd orzeka także zakaz prowadzenia pojazdów oraz może podać wyrok do publicznej wiadomości.