Rodzice Wspierają Młodych Piłkarzy – pod takim hasłem w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Mysłowicach odbył się nietypowy, piłkarski turniej. Do wspólnej rywalizacji i zabawy zaprosili młodych sportowców ich… rodzice.

[maxbutton id=”1″ text=”ZOBACZ, TRWA 01:31″ ]

– Ogólnie jest to inicjatywa grupy rodziców dzieci trenujących na co dzień w Mysłowickim Klubie Sportowym. Chcieliśmy spróbować swoich sił jako taka nieformalna organizacja rodziców – mówi Paweł Patoń, współorganizator turnieju RWMP.

 

– Wzięliśmy sprawy w swoje ręce. Siedząc z grupą rodziców na tych turniejach, treningach, od słowa do słowa każdy coś dołożył od siebie i spotykamy się tutaj dzisiaj po raz pierwszy. Mam nadzieję, że to się udało i wyszło tak, jak chcieliśmy – zapewnia Michał Burdach, współorganizator turnieju RWMP.

W programie były nie tylko mecze eliminacyjne, grupowe czy sparingowe – znalazł się moment także na konkurs żonglerki. O Superpuchar Rodzica a także statuetki i tytuły „najlepszego bramkarza” i „najlepszej drużyny” walczyli zawodnicy z różnych zakątków aglomeracji śląskiej – m.in. Siemianowic, Rudy Śląskiej, Piekar Śląskich czy Bielska-Białej.

– Powiem szczerze, że nie spodziewaliśmy się. Zainteresowanych drużyn było jeszcze więcej, także jesteśmy bardzo zadowoleni i szczęśliwi, musieliśmy już nawet odmawiać chętnym drużynom w pewnym momencie – cieszy się Anna Burdach, współorganizatorka.

Choć rywalizacja i aktywność fizyczna to dla chłopców duża frajda, regularne treningi wiążą się z wyrzeczeniami i wysiłkiem także ze strony rodziców.

– Organizacyjnie bardzo duży. 3 treningi w tygodniu, plus sparingi, plus mecze wyjazdowe czy turnieje – także jest na pewno to poświęcenie niemalże całej rodziny, żeby pod każdym względem był sukces tutaj na boisku – zapewnia Anna Burdach.

Dopisała atmosfera i frekwencja, zadowoleni rodzice już teraz zapowiadają, że jeśli będzie taka możliwość chętnie zorganizują kolejne edycje turnieju.