fot.mat.org

W Alpach znaleźli mnóstwo frajdy i świeżego, górskiego powietrza – uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 4 i I Liceum Ogólnokształcącego z Mysłowic wyjechali na narty i snowboard do Austrii.

Zespół Szkół Ogólnokształcących oraz Szkoła Podstawowa nr4 w Mysłowicach zorganizowały wspólny wyjazd na narty i snowboard do Austrii Kaprun i Zeel am See. 31 uczniów ZSO i 15 uczniów SP4 w dniach 10-17 lutego doskonaliło swoje umiejętności jazdy na nartach i snowboardzie. Instruktorami i głównymi organizatorami byli nauczyciele wychowania fizycznego Maciej Grasela oraz Aleksander Matusiński, a opiekunkami Katarzyna Kurlandt, Marta Pypłacz i Kinga Mikos.

Uczniowie od niedzieli do piątku uczestniczyli w zajęciach na pięknie przygotowanych trasach narciarskich z instruktorami. Wszyscy mogli podnieść swoje umiejętności oraz podziwiać krajobraz austriackich Alp. Uczniowie spisali się znakomicie codziennie rano o 8:20 byli już gotowi w autokarze, na stoku ćwiczyli beż grymasów, a w pensjonacie bardzo kulturalnie spędzali razem czas. Po sześciu dniach wspólnej zabawy żal było im wracać do domu.