fot.ilustracyjne/arch.itvm

W maju w Mysłowicach szykuje się kolejna impreza biegowa. Tym razem uczestnicy pobiegną z okazji 60-ciolecia krwiodawstwa w Polsce i 100-ej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. „Bieg uliczny Krwiodawcy” odbędzie się 13 maja i wystartuje spod Centralnego Muzeum Pożarnictwa.

5 kilometrów, 700, 300 i 150 metrów

Główny „Bieg uliczny Krwiodawcy” odbędzie się na dystansie 5 km. Dodatkowo zostanie przeprowadzony także bieg rekreacyjny dzieci, bez podziału na kategorie wiekowe.

Biegacze wystartują o godzinie 11.00 spod bramy Centralnego Muzeum Pożarnictwa. Następnie trasa przebiegnie ulicami: Stadionową, Partyzantów, uczestnicy zawrócą na rondzie przy ul. Mikołowskiej i pobiegną tymi samymi ulicami na powrót do Centralnego Muzeum Pożarnictwa – meta znajdować się będzie w miejscu startu.

Bieg dzieci odbędzie się natomiast o godzinie 10:30, na trzech dystansach – 150 metrów dla dzieci do 6 lat, 300 metrów dla dzieci do lat 10 oraz 700 metrów dla nastolatków. Trasa znajdować się będzie na terenie Parku Słupna.

Na każdy z biegów zgłosić można się przez stronę internetową TUTAJ. Zgłoszenia do 7 maja wiążą się z opłatą startową w wysokości 25,00 zł. Po tym terminie opłata wzrasta do 35 zł. Zapisanie się w dniu biegu będzie możliwe tylko pod warunkiem nie osiągnięcia limitu 200 osób przez zapisy internetowe. Wtedy także opłata startowa wynosić będzie 35,00 zł. Opłata startowa nie obowiązuje dzieci startujących w biegu rekreacyjnym.

Kto może wystartować?

W biegu głównym mogą wziąć udział osoby od 18 roku życia, które potwierdzą pisemnie, że nie mają przeciwwskazań lekarskich do uprawiania biegów długodystansowych i biegną na własną odpowiedzialność. W biegu rekreacyjnym dzieci obowiązuje natomiast  zgoda rodzica lub opiekuna prawnego, który osobiście potwierdzi to podpisem na karcie zgłoszeń.

W biegu głównym prowadzona będzie klasyfikacja generalna uczestników biegu oraz klasyfikacje wg kategorii wiekowych podanych w regulaminie.

Dla każdego uczestnika, zarówno w biegu głównym, jak i rekreacyjnym, przygotowane zostaną pamiątkowe medale. Organizatorem imprezy jest Klub Honorowych Dawców Krwi „Basia” przy KWK Mysłowice – Wesoła, przy współpracy z Urzędem Miasta Mysłowice oraz MOSiR-em.