fot.ilustracyjne/arch.itvm

W poniedziałek, 9 kwietnia, mysłowiccy policjanci przeprowadzili na terenie naszego miasta działania dotyczące Niechronionych Uczestników Ruchu Drogowego. Mundurowi zwracali szczególną uwagę na zachowania kierowców w stosunku do pieszych, ale też bacznie przyglądali się, czy sami piesi nie łamali zasad przepisów ruchu drogowego. Policjanci mysłowickiej drogówki ujawnili tego dnia 36 wykroczeń. 

W miniony poniedziałek, od godziny 6.00 do 22.00, policjanci prowadzili działania ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego.

– Policjanci mysłowickiej drogówki podczas działań ujawnili 36 wykroczenia. 8 wykroczeń popełnili kierowcy, 24 wykroczenia mieli na swoim koncie piesi, a 4 wykroczeń dopuścili się rowerzyści, wśród których 3 było pod wpływem alkoholu. Podczas prowadzonych działań doszło również do 9 zdarzeń drogowych – mówi sierż. Damian Sokołowski, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Mysłowicach.

Wśród pieszych najczęściej dochodziło do łamania prawa poprzez przechodzenie przez jezdnię w miejscach niedozwolonych. Osoby, które popełniły wykroczenia, zarówno piesi, jak i kierowcy byli stosownie karani w zależności od zaistniałego zdarzenia.

Funkcjonariusze tłumaczyli ponadto uczestnikom ruchu, jak tragiczne w skutkach mogą być nieodpowiedzialne i niezgodne z przepisami zachowania na drodze.