We wtorek 29 kwietnia 2014 roku w Dąbrowie Górniczej na terenie dwóch obiektów pływackich uczniowie Zespołu Szkół Sportowych im. Olimpijczyków Śląskich walczyli o medale w finale wojewódzkim zawodów pływackich szkół podstawowych.
W zawodach uczestniczyło 460 dzieci wyłonionych po wcześniejszych eliminacjach miejskich i rejonowych. ZSS reprezentowało 28 uczniów, wśród nich 14 chłopców i tyle samo dziewcząt z klas III-VI. Do pokonania mieli 14 konkurencji indywidualnych i 2 konkurencje drużynowe.
Poziom zawodów był bardzo wysoki, bowiem zdecydowana większość startujących trenuje pływanie. Cieszyć może postawa naszych młodych sportowców, którzy nie dali się konkurencji plasując się w czołówce zawodów.
W klasyfikacji końcowej Zespół Szkół Sportowych im. Olimpijczyków Śląskich zdobył IV miejsce w kategorii kobiecej i męskiej, co przybliża szkołę do zdobycia Pucharu Śląskiego Kuratora Światy wg. Klasyfikacji Generalnej Letnich i Zimowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej Województwa Śląskiego za rok 2013/2014.















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)












