fot.pixabay

16 kilometrów na dwóch kółkach, bez ścigania się, w towarzystwie najbliższych i przyjaciół. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz grupa Rowerowe Mysłowice zapraszają mysłowiczan do udziału w rowerowym rajdzie, jaki odbędzie się w niedzielę 3 czerwca.

Rajd wyruszy spod Centralnego Muzeum Pożarnictwa. Jego uczestnicy przemierzą 16 kilometrów, pokonując Mysłowice i Katowice, by powrócić pod mysłowickie muzeum. To właśnie tam, po zakończeniu rajdu, zorganizowane zostanie ognisko. Organizatorzy zachęcają rowerzystów do przygotowania prowiantu na to wydarzenie i wspólnej integracji już po objechaniu wyznaczonej trasy.

Trasa przejazdu: Uczestnicy rajdy wyruszą spod CMP, by pokonać: ulicę Stadionową, Partyzantów, Obrzeżną Zachodnią i Huty Rozalii a następnie wjadą do Katowic. Tam przejadą kolejno ulicami: Górniczego Stanu, Ceramiczną, Mysłowicką, Boliny Zachodnią,  Leśnego Potoku i Strumienną. Następnie wjadą do Mysłowic: ul. Mikołowska, Partyzantów i Stadionową.

Przejazdu uczestników rajdu zabezpieczać będą rowerzyści z grypy Rowerowe Mysłowice, którzy są inicjatorami wydarzenia. Trasa nie jest wymagająca, tak by bez problemu mogli ją pokonać dorośli z dziećmi.

– Celem rajdu jest propagowanie aktywnych form wypoczynku w gronie rodzinnym,  jazdy na rowerze jako formy aktywności fizycznej oraz zdrowego trybu życia – mówi Paweł Gawęda, dyrektor MOSiR

Rowerowy rajd wyruszy spod Centralnego Muzeum Pożarnictwa w niedzielę o godzinie 13:00. Zapisy odbywać się będą tego samego dnia przy linii startu od godziny 11:00 do 12:30. W rajdzie może wziąć udział do tysiąca rowerzystów.

Trasa przejazdu: Uczestnicy rajdy wyruszą spod CMP, by pokonać: ulicę Stadionową, Partyzantów, Obrzeżną Zachodnią i Huty Rozalii a następnie wjadą do Katowic. Tam przejadą kolejno ulicami: Górniczego Stanu, Ceramiczną, Mysłowicką, Boliny Zachodnią, Leśnego Potoku i Strumienną. Następnie wjadą do Mysłowic: ul. Mikołowska, Partyzantów i Stadionową.

Zobacz także: