fot.arch.itvm

Już 7 sierpnia przez Mysłowice przejedzie kolarski peleton Tour De Pologne! Ponownie będzie to okazja do wspólnej zabawy i świętowania. Ta prestiżowa impreza sportowa znajduje się w gronie pięciu najchętniej oglądanych wydarzeń kolarskich w sezonie na całym świecie!

W tym roku kolaże przejadą łącznie 1075 kilometrów, a trasę podzielono na 7 etapów:

  • 1 etap: Kraków Rynek Główny – Kraków, 132 km
  • 2 etap: Tarnowskie Góry – Katowice, 156 km
  • 3 etap: Stadion Śląski – Zabrze, 140 km
  • 4 etap: Jaworzno – Szczyrk, 179 km
  • 5 etap: Kopalnia Soli „Wieliczka” – Bielsko-Biała, 152 km
  • 6 etap: Zakopane – Poprad, 180 km
  • 7 etap: BUKOVINA Resort – Bukowina Tatrzańska, 136 km.

Mysłowice znajdują się na trasie etapu IV. Dokładna lokalizacja premii lotnej nie jest jeszcze znana, wiadomo jednak, że stanie gdzieś pomiędzy Brzezinką a Kosztowami. Z pewnością i w tym roku nie zabraknie atrakcji przygotowanych dla mysłowiczan przy okazji tej znakomitej, sportowej imprezy.

Tegoroczna edycja odbędzie się pod nazwą „75. Tour de Pologne UCI World Tour – Narodowy Wyścig Niepodległości.” Tour de Pologne to największa impreza kolarska w Polsce, która cieszy się wielką popularnością i ponad 80-letnią historią. W tym roku, z okazji jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, pełna nazwa wydarzenia brzmi „75. Tour de Pologne UCI World Tour – Narodowy Wyścig Niepodległości.”

– Bardzo nam miło, że Mysłowice kolejny raz znalazły się na trasie tak prestiżowej imprezy, jaką jest wyścig Tour de Pologne. Cieszymy się tym bardziej, że w tym wyjątkowym roku 100-lecia odzyskania niepodległości impreza ta odbywa się pod hasłem „Narodowy Wyścig Niepodległości”. Podobnie jak w zeszłym roku, przejazd kolaży zobaczymy nie w centrum miasta, ale w południowych dzielnicach – mówi Edward Lasok, prezydent Mysłowic.

Długa historia oraz narosłe wokół wyścigu tradycje tworzą niesamowity i niepowtarzalny klimat imprezy. Szacuje się, że ścigających się zawodników ogląda co roku nawet 3,5 miliona kibiców! Jeśli w tym roku i Wy chcecie dołączyć do tego szerokiego grona fanów kolarskiej imprezy, koniecznie zarezerwujcie sobie wolne popołudnie we wtorek, 7 sierpnia!