fot. BDB Event

Tegoroczna jubileuszowa 10. edycja cyklu Plaża Open odbędzie się w doskonale znanych, sprawdzonych przez sympatyków siatkówki plażowej, a przede wszystkim otwartych na tę dyscyplinę sportu miastach. Plaża Open rozpocznie się 28 czerwca na bajecznym Rynku Wielkim w Zamościu. Kolejnym nowym miastem na mapie Plaży Open, jednak znakomicie dostosowanym do imprez w siatkówce plażowej, będą Mysłowice. Tu impreza zagości między 5 a 7 lipca.

W samym środku cyklu między 12 a 14 lipca już tradycyjnie przywitamy się z zawodnikami w legendarnej łódzkiej Manufakturze. Turniej przedfinałowy wróci na Śląsk, gdzie w Rybniku na nowoczesnym kąpielisku Ruda odbędzie się czwarta odsłona 10. edycji Plaża Open. Wyczekiwany „grande finale”, a jednocześnie Puchar Polski, będzie miał miejsce w Białymstoku na urokliwym kąpielisku Dojlidy.

Po raz pierwszy na mapie Plaży Open zagoszczą Mysłowice.

– Miasto znane z miłości do siatkówki, zarówno tej w halowym, jak i oczywiście plażowym wydaniu. Mysłowice to miasto posiadające znakomitą infrastrukturę do turniejów siatkówki plażowej, to tutaj odbywały się największe światowe turnieje i po 10 latach cyklu Plaża Open mamy zaszczyt zagościć w Mysłowicach w Parku Słupna, dlatego specjalnie dla mysłowiczan przygotujemy atrakcje tworzącą atmosferę rodzinnego pikniku – mówi Marcin Strządała, dyrektor cyklu Plaża Open.

Mysłowice to wielokrotny gospodarz Pucharów Świata, młodzieżowych mistrzostw świata, a także młodzieżowych mistrzostw Europy w siatkówce plażowej. To właśnie w Mysłowicach mistrzami globu zostali m.in. Piotr Kantor oraz Bartosz Łosiak.

Oprócz obserwowania zmagań ścisłej czołówki krajowych rozgrywek nad Wisłą, na kibiców czekać będzie mnóstwo atrakcji. Warto wspomnieć m.in. o turniejach zarówno dla amatorów, jak i młodzieży. W Zamościu oraz w Mysłowicach odbędzie się turniej amatorów, a turniej Młodej Plaży Open zostanie rozegrany w Rybniku oraz w Mysłowicach. Nie zabraknie dobrze znanego, cieszącego się popularnością boiska wypełnionego wodą – AquaWave, w którym odbędzie się turniej siatkówki i piłki nożnej na wodzie.

– Aby nie było nudno, nasi animatorzy i mistrzynie zumby zadbają o aktywność i atmosferę kibiców, a dla rodziców z dziećmi przygotujemy mega grę planszową. Nowością będzie strefa spa z sauną, jacuzzi oraz kriokomorą. To tylko część atrakcji, reszta niech zostanie tajemnicą, którą razem z nami kibice będą odkrywać w czerwcu oraz w lipcu w pięciu miastach tegorocznego cyklu – dodaje Strządała.

Najważniejsze finałowe zmagania w każdym z miast pokazywane będą na sportowych antenach Telewizji Polskiej: w TVP Sport i TVP Sport HD. Oprócz tego turnieje transmitowane będą za pośrednictwem platformy BDB TV, w której kibice będą mogli oglądać nie tylko zmagania na boiskach, ale także wywiady z ciekawymi osobistościami związanymi z beachvolley’em oraz Plażą Open. To wszystko w plenerowym studio, w którym na gorąco będzie omawiane i analizowane to, co dzieje się podczas kolejnych starć o stawkę i punkty niezbędne do walki o mistrzostwo Polski.