fot. MOK

Obecnie na rynku obowiązuje ruch okrężny. W lipcu się to zmieni. Jak argumentuje magistrat, ma to wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa w rejonie centralnego placu naszego miasta.

– Od lat piesi poruszający się po płycie rynku narzekają na rozpędzone samochody mknące dookoła. Sytuacja ta jest szczególnie niebezpieczna latem, gdy całe rodziny spędzają wolne chwile w okolicznych ogródkach. W tym roku dodatkowo przy rynku powstała strefa chilloutu. Nowa organizacja ruchu ma zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom. Dzięki niej dojście do sceny i strefy chilloutu będzie wyłączone z ruchu samochodowego – tłumaczy Anna Górny z Zespołu Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Mysłowice.

Jak będą wyglądały nowe zasady organizacji ruchu na rynku? Wschodnia pierzeja placu zostanie wyłączona z ruchu. Wjazd na rynek możliwy będzie od pl. Mieroszewskich, ul. Bytomskiej i Kaczej, a wyjazd przez ul. Grunwaldzką do Krakowskiej.

– Ruch będzie się odbywał tylko w jednym kierunku. Nie będzie możliwości przejazdu od strony urzędu miasta przez rynek w kierunku dzielnicy Piasek – informuje Anna Górny.

Co ważne, w tworzeniu nowej organizacji ruchu brała udział Rada Dzielnicy Stare Miasto.