fot.ilustracyjne/arch.itvm

Hokej na trawie w Siemianowicach Śląskich, mecze piłki nożnej w Będzinie i Sosnowcu, a w Wodzisławiu kolarskie wyścigi BMX – 6 lipca w Katowicach zainaugurowano XXIV Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży w sportach letnich „Śląskie 2018”. 4411 zawodniczek i zawodników z całej Polski rywalizować będzie łącznie w 33 dyscyplinach sportowych. Sportowcy przyjadą także do Mysłowic – tutaj zmierzą się w siatkówce plażowej.

Organizatorami 24. edycji tego sportowego wydarzenia są Śląska Federacja Sportu, Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Śląski Urząd Marszałkowski. W ramach tegorocznej edycji sportowcy będą rywalizować w 14 miastach Śląska, m.in. w Rybniku, Pszczynie, Chorzowie czy Mysłowicach, ale także poza granicami województwa. Gospodarzy poszczególnych dyscyplin wybrano pod kątem dostępności obiektów sportowych, umożliwiających przeprowadzenie zawodów. Do Mysłowic młodzież przyjedzie rywalizować w siatkówce plażowej na boiskach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Parku Słupna.

– Po raz kolejny na mysłowickich boiskach do siłki plażowej zagoszczą najlepsi siatkarze i siatkarki z całej Polski. Bardzo cieszy nas, że sportowe obiekty Parku Słupna przyciągają organizatorów dużych, ogólnopolskich imprez, a boiska “żyją” i służą nie tylko mieszkańcom Mysłowic – mówi Paweł Gawęda, wicedyrektor MOSiR.

Zawody OOM w siatkówce plażowej odbędą się w Mysłowicach już 19-20 lipca. W czwartek w godzinach 8:30-18:00, a piątek w godzinach 8:30 – 14:00.

Zapraszamy do wspólnego kibicowania, wstęp na wydarzenie jest bezpłatny! Jeśli chcesz zaangażować się odrobinę bardziej, MOSiR poszukuje wolontariuszy, których zadaniem będzie m.in. podawanie piłek czy zmiana punktów. Więcej na ten temat TUTAJ.

fot.mat.org