fot.pixabay

Wrzesień to niełatwy czas dla portfela każdego rodzica. Od tego roku rząd zaproponował uczniom dodatek, który choć częściowo zwróci koszty plecaka, kilku podręczników czy niezbędnych przyborów. Wnioski o świadczenie Dobry Start 300+ rodzice dzieci w wieku szkolnym mogą składać od początku lipca – kiedy natomiast nastąpią wypłaty?

Przypominamy, że świadczenie Dobry Start 300+ przysługuje raz w roku, niezależnie od dochodu. Mogą skorzystać z niego rodzice dzieci rozpoczynających rok szkolny do ukończenia 20. roku życia oraz dzieci niepełnosprawnych uczących się w szkole do 24. roku życia. Więcej informacji na temat tego, jakie warunki należy spełniać oraz jak ubiegać się o świadczenie, znajdziecie w poprzednim artykule: 300 zł na podręczniki i przybory. Złóż wniosek o świadczenie

Przelewem lub osobiście

Świadczenie Dobry Start 300+ będzie wypłacane od lipca 2018. Dla osób, które otrzymają informację o przyznaniu świadczenia do dnia 20 lipca, wypłata przelewem nastąpi 25 lipca. W kasie MOPS środki będzie można odebrać 25,26 i 27 lipca.