fot.itvm.pl

Często zabierasz swoją rodzinę na niedzielne, rowerowe wycieczki? Lubisz uczyć swoje pociechy zdrowego stylu życia i aktywności fizycznej? Nadarza się okazja, by zapewnić im koleją tego typu atrakcję! 7 sierpnia, przy okazji Tour de Pologne 2018, w Mysłowicach odbędzie się Rodzinny Wyścig Rowerowy.

Impreza dla amatorów

Zawody rozpoczną się 7 sierpnia o godzinie 12:30. Impreza skierowana jest do amatorów jazdy na dwóch kółkach, którzy nie są zrzeszeni w profesjonalnych klubach kolarskich. Nie trzeba więc obawiać się wygórowanej konkurencji, wystarczy własny rower i odrobina wolnego czasu, by spróbować swoich sił w wyścigu.

Aby wziąć udział w zawodach, należy zgłosić się w dniu wyścigu do biura zawodów, które będzie mieścić się w okolicy skrzyżowania ulic Kosztowskiej i Gagarina. Następnie wystarczy wypełnić formularz, okazać dokument potwierdzający tożsamość i datę urodzenia, a w przypadku osób niepełnoletnich dostarczyć także zgodę rodzica / opiekuna prawnego. Zapisy prowadzone będą w godzinach 11:00 – 12:00. Regulamin, formularz zgłoszeniowy oraz zgoda na udział w zawodach dostępne są TUTAJ.

2 kilometry frajdy

Wyścig odbędzie się na częściowo wyłączonej z ruchu trasie o długości 2,2 km, biegnącej od rynku w Kosztowach do ronda przy halach magazynowych i z powrotem. Pierwszych 100 uczestników otrzyma pamiątkową koszulkę – a trzech najlepszych w obu kategoriach wiekowych z podziałem na kobiety i mężczyzn – puchary, dyplomy oraz zestawy miejskich gadżetów. Pamiątkowe nagrody przewidziano również dla najmłodszego i najstarszego zawodnika „Rodzinnego wyścigu rowerowego”.