Do rajdu mogą zgłosić się najmłodsi! /fot.arch. itvm.pl

MOSiR wraz z Grupą Rowerowe Mysłowice zapraszają mysłowickich cyklistów na rodzinny rajd rowerowy, którego trasa będzie wiodła przez rejony naszego miasta. Już 2-go września śmiałkowie będą mogli zmierzyć się z 23 kilometrowym odcinkiem miejskiej trasy. To już drugie podejście do rodzinnego rajdu rowerowego. Pierwszy odbył się w ramach mysłowickich obchodów Dnia Dziecka i Dnia Organizacji Pozarządowych.

Chcemy, by dla mysłowiczan koniec wakacji nie oznaczał zakończenia aktywności na świeżym powietrzu. W czerwcu razem z Rowerowymi Mysłowicami zorganizowaliśmy rajd, który spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem. Zakładamy, że po wakacyjnych wojażach na dwóch kółkach, cykliści będą mieć świetną formę. Dlatego też nasz wrześniowy rajd będzie bardziej wymagający; na planowanym, 23-kilometrowym dystansie będzie już więcej wzniesień, a nawet jeden stromy podjazd mówi Paweł Gawęda, zastępca dyrektora MOSiR

Trasa rajdu

Odcinek mierzy 23 kilometry, towarzyszy mu kilka podjazdów i jedno strome wzniesienie. Mysłowiczanie przejadą miedzy innymi przez Brzęczkowice i Park Słupna. Organizatorzy przewidują jedną dłuższą przerwę na odpoczynek.

Dla własnego bezpieczeństwa dobrze jest się wyposażyć w kask /fot.arch. itvm.pl

Harmonogram

Do udziału w rajdzie będzie można zapisać się w biurze zawodów na starcie, który zlokalizowany będzie na placu przy „byłym czołgu”, w sąsiedztwie Zespołu Szkolno- Przedszkolnego Nr 1 – dawniej Szkoły Podstawowej nr 6 – przy ulicy gen. Jerzego Ziętka), w godzinach 10:00-11:30. Zawodnicy wyruszą w miasto punktualnie o godzinie 12:00, meta rajdu zlokalizowana zostanie w Parku Słupna, gdzie będą czekać atrakcje na najmłodszych uczestników oraz ognisko.

Zapraszamy całe rodziny!

W rajdzie udział mogą wziąć osoby niepełnoletnie pod warunkiem, że będą otoczone opieką osoby dorosłej. Organizatorzy apelują również do rodziców, aby dla bezpieczeństwa zaopatrzyli najmłodszych w kaski.

Pozostałe informacje oraz regulamin dostępne są pod TYM linkiem.