90 minut zaciętej rozgrywki zaowocowało wynikiem 2:1

Udany, zwycięski debiut w IV lidze ma za sobą Unia Kosztowy. 2:1 to wynik, jakim zakończył się mecz inaugurujący kolejny etap w historii klubu. Pierwszym rywalem mysłowiczan był MKS Myszków.

Jeszcze zanim mecz się rozpoczął, kapitan Unii Kosztowy Mateusz Iwan otrzymał puchar za awans całego zespołu. Na ręce piłkarza przekazał go członek zarządu Śląskiego Związku Piłki Nożnej, a jednocześnie prezes Podokręgu Katowice Stefan Mleczko.

11 sierpnia na swoim stadionie gospodarze powitali zawodników MKS-u Myszków, to właśnie oni byli rywalami piłkarzy z kosztowskiego klubu podczas pierwszego meczu w IV lidze.

90 minut zaciętej rozgrywki, celnych podań i zwodów zaowocowało wynikiem 2:1 dla Unii Kosztowy. 90 minut zaciętej rozgrywki, celnych podań i zwodów zaowocowało wynikiem 2:1 dla Unii Kosztowy. Dwie pierwsze bramki, jakie padły podczas meczu, należały do mysłowiczan – w 31. minucie do siatki trafił Wolny, a pół godziny później, w 64. minucie celny strzał oddał Iwan. Drużyna z Myszkowa zrewanżowała się w 79. minucie meczu, bramkę zdobył dla niej Andrzejewski.

Kolejna próba piłkarzy Unii Kosztowy już w najbliższą środę, 15. sierpnia. Na wyjazdowym meczu zmierzą się oni ze Slavią Ruda Śląska.