140 tys. zł zyskały w sumie cztery mysłowickie kluby piłkarskie, trenujące młodych mysłowiczan. To wynik konkursu na granty dla młodzieżowych klubów sportowych, który przeprowadził urząd miasta.
– Przygotowaliśmy procedurę konkursową na granty w sporcie młodzieżowym. Komisja zdecydowała o rozdysponowaniu 140 tys. zł pomiędzy piłkarskie kluby sportowe z Mysłowic – informuje Anna Górny, rzecznik prasowy magistratu.
Po 48 125 zł otrzymają Unia Kosztowy i Lechia 06, 26 250 zł MKS Mysłowice, a 17 500 zł Górnik 09. Pieniądze trafią do klubów po podpisaniu stosownych umów z miastem.















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)













