Pełni entuzjazmu mysłowiczanie dopingowali biegaczy głośnymi okrzykami

Choć z czoła strużkami ciekł pot, z twarzy nie schodziły im szerokie uśmiechy! Już po raz 4. przez Mysłowice przebiegli uczestnicy PKO Silesia Marathonu. Na ich trasie ponownie znalazły się ulice Mikołowska oraz Obrzeżna Zachodnia. Tegoroczna edycja wydarzenia była jubileuszową – pierwszy bieg odbył się dokładnie 10 lat temu.

W ramach 10. edycji PKO Silesia Marathon 2018 odbyły się PKO Silesia Marathon, PKO Silesia Półmaraton oraz Mini Silesia Marathon o Puchar Radia RMF FM. Bieg główny obejmował dystans 42 km i 195 metrów. Silesia Marathon to jedyny w Polsce i Europie bieg maratoński prowadzący ulicami czterech miast: Katowic, Mysłowic, Siemianowic Śląskich i Chorzowa. Jest to największa impreza biegowa na Śląsku i jednocześnie jeden z największych maratonów w Polsce.

Miejscem startu tegorocznej edycji była ulica Złota w Katowicach. Ponad 60 % pokonanej przez biegaczy trasy to tereny zielone, a metą po raz kolejny był największy obiekt lekkoatletyczny w Polsce – Stadion Śląski. Na trasie po raz czwarty znalazły się Mysłowice. W naszym mieście maratończycy pojawili się na ulicach Mikołowskiej i Obrzeżnej Zachodniej. Pełni entuzjazmu mysłowiczanie dopingowali biegaczy głośnymi okrzykami.