To będzie już 25. raz, kiedy mysłowiczanie staną na starcie Memoriału Jerzego Chromika. Tym razem siły w nogach doda im nie tylko pamięć o wielkim olimpijczyku z Mysłowic, ale także myśl, że ich wysiłek to realna pomoc chorej Oli.

Podczas XXV Memoriału Jerzego Chromika mieszkańcy będą pomagać Oli, która od 5 miesiąca życia  choruje na SMA, czyli rdzeniowy zanik mięśni. Udział w akcji “Biegnę dla Oli” polega na zgłoszeniu swojego udziału w biegu, przyczepieniu na koszulkę identyfikatora akcji (do pobrania TUTAJ) i  wpisaniu się na specjalną listę na stoisku PKO BP. W ten nieskomplikowany sposób biegacze sprawią, że Fundacja PKO Banku Polskiego ich zaangażowanie przeliczy na darowiznę.  Jeżeli do akcji dołączy przynajmniej 20 osób, Fundacja przekaże na leczenie Oli kwotę 10 000 zł!

XXV Memoriał Jerzego Chromika to bieg uliczny organizowany przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Mysłowicach. Co roku mieszkańcy biorą w nim udział by upamiętnić postać wielkiego mysłowiczanina: lekkoatlety, olimpijczyka, rekordzisty świata i starego kontynentu, mistrza Europy, jedenastokrotnego mistrza i 23-krotnego rekordzisty Polski w biegach średnio i długodystansowych – Jerzego Chromika.

Bieg odbędzie się 14 października, uczestnicy będą mieli do pokonania dystans 10 kilometrów. Start nastąpi o godz. 11:00 z parkingu przy Hali Sportowo Widowiskowej MOSiR (ul. Ks. Norberta Bończyka 32 z) – następnie trasa przebiega ulicami: Rudnickiego, Jastruna, Wielka Skotnica, 1000lecia PP, Jodłowa, Janowska, Partyzantów, Stadionowa. Nawrót następuje przy Centralnym Muzeum Pożarnictwa, powrót tymi samymi ulicami do hali MOSiR – meta w miejscu startu.

[huge_it_maps id=”15″]

W tym roku w ramach Memoriału po raz trzeci odbędą się biegi dzieci i młodzieży. Będą oni rywalizować tuż po starcie biegu głównego dorosłych, wokół Hali Widowiskowo Sportowej, w trzech kategoriach wiekowych; I kat. – roczniki 2007 – 2008 – dystans 400 metrów, II kat. – urodzeni w latach 2005-2006 – dystans 400 metrów oraz kat. III – roczniki 2002 – 2004 – dystans 800 metrów. Start dzieci kategorii I i II – o godz. 11:10, a kategorii III – o godz. 11:20 (oddzielne klasyfikacje prowadzone będą dla dziewcząt, jak i chłopców).