Dzięki nim nie tylko zdobywamy bezcenne wykształcenie, ale także wychowują nas, motywują do rozwoju i kształtują osobowości – nauczyciele. To właśnie dziś, 14 października celebrujemy Dzień Edukacji Narodowej – polskie święto oświaty. W piątek obchodziły je wszystkie szkoły, z aparatem odwiedziliśmy uroczystości zorganizowane przez Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego oraz Szkoły Podstawowej nr 1.

Obchody tzw. Dnia Nauczyciela były okazją do wyróżnienia i nagrodzenia najlepszych wychowawców, którzy w różny sposób przyczyniają się dla placówek. Był to także czas obficie spływających na nauczycieli podziękowań i życzeń. Przedstawiciele samorządów szkolnych i rad rodziców wręczyli natomiast swoim pedagogom naręcza kwiatów.

Zarówno podczas uroczystości CKZiU, które odbyły się w sali Mysłowickiego Ośrodka Kultury, jak i w trakcie spotkania w SP 1, swoim występem uraczyli nauczycieli zdolni uczniowie. Właśnie w dniu ich święta przygotowali dla nich piękne i wzruszające programy artystyczne. Uroczystość w SP1 była także połączona z otwarciem w szkole nowej bieżni.