fot.mat.org

Najpierw ciekawy seans, potem dyskusja z miłośnikami gór, członkami Klubu Wysokogórskiego w Katowicach. Film pt. “Jurek” w reżyserii Pawła Wysoczańskiego będzie pretekstem do kolejnego spotkania podczas Wieczorów Filmowych. Projekcja już 18 stycznia.

Projekcja filmu pt. Jurek, o wybitnym polskim himalaiście Jerzym Kukuczce, odbędzie się 18 stycznia o godzinie 19:00 w brzezińskiej filii MOK przy ul. Laryskiej 5. Wstęp jest bezpłatny. Po seansie organizatorzy zapraszają na rozmowę z pasjonatami wspinaczki wysokogórskiej, członkami Klubu Wysokogórskiego w Katowicach: Joachimem Przebierałą, Pawłem Pallusem, Tomaszem Bajerem oraz Piotrem Głowackim. Rozmowę poprowadzi Katarzyna Grobelna z Mysłowickiego Ośrodka Kultury.

Dlaczego Himalaiści narażają własne życie, decydując się na każdą następną wyprawę? Co takiego kryje się w Górach, co przyciąga i nie daje im zrezygnować, poddać się? Jakie to uczucie, zdobywać kolejne szczyty? Być może odpowiedź na te pytania zawarta jest w filmie dokumentalnym w reżyserii Pawła Wysoczańskiego, przedstawiającym postać niezwykłego, najpopularniejszego polskiego himalaisty XX wieku – Jerzego Kukuczki.