W nierównej walce ze złośliwym nowotworem mózgu znów pojawiła się wielka szansa na zwycięstwo. Kilka dni zbiórki i ogromne zaangażowanie darczyńców zaowocowały sukcesem – mała mysłowiczanka Lenka Surma wyjedzie na terapię do stolicy Austrii.

Waleczna Lenka Surma jest dobrze znana mysłowiczanom, od dłuższego czasu zmaga się z chorobą nowotworową i dzielnie walczy o swoje życie. Nowotwór jednak postępuje, trzykrotnie wycinany z głowy guz odrasta i pojawiają się przerzuty, a możliwości polskiej służby zdrowia nie wystarczą, by jej pomóc. Ostatnią szansą jest kosztowna terapia protokołem MEMMAT we Wiedniu – to właśnie ona była celem zbiórki prowadzonej od kilku dni na portalu siepomaga.pl.

Akcja spotkała się z niesamowitym odzewem, w ciągu samej tylko pierwszej dobry udało się zebrać ponad 100 tys. złotych. Małą mysłowiczankę wsparło łącznie 30 681 osób, ostatecznie po zaledwie tygodniu od rozpoczęcia akcji udało się zebrać 100% wymaganej kwoty, czyli ponad 600.000 złotych!

To jednak nie koniec charytatywnych wydarzeń, których główną bohaterką jest Lenka. O czekających nas imprezach przeczytacie w artykule Dla Leny. Dowiedz się, jak można pomóc!