fot. slaskie.kas.gov.pl

Ministerstwo Finansów uruchomiło nową usługę Twój e-PIT. Dzięki niej to Krajowa Administracja Skarbowa wypełni w naszym imieniu zeznanie PIT-37 oraz PIT-38 dotyczące zbycia np. papierów wartościowych.

Z przygotowanym przez Krajową Administrację Skarbową PIT będzie można się zapoznać w serwisie podatki.gov.pl, a następnie:

  • zweryfikować i zaakceptować bez zmian,
  • poprawić (np. dodać lub zmienić organizację pożytku publicznego),
  • uzupełnić o dane, których nie posiada urząd skarbowy (np. ulgi i odliczenia).

Zapoznać się z przygotowanym zeznaniem będzie można od 15 lutego wchodząc na stronę www.podatki.gov.pl i logując się do usługi Twój e-PIT podając swoje dane (PESEL albo NIP i datę urodzenia; kwotę przychodu z deklaracji za rok poprzedni i kwotę przychodu z jednej z informacji od pracodawców, np. PIT-11 za rok 2018) albo używając profilu zaufanego.

Twój e-PIT będzie można również odrzucić i rozliczyć się samodzielnie korzystając ze strony www.e-deklaracje.gov.pl lub w sposób tradycyjny wypełniając odpowiedni formularz.

Jeżeli podatnik nie wykona żadnego ruchu, ani też nie rozliczy się sam, przygotowane zeznanie z dniem 30 kwietnia 2019 r. uznane zostanie za zaakceptowane i przyjęte przez urząd skarbowy.

Usługa ta będzie dostępna od 15 lutego do 30 kwietnia 2019 r.