Przez 15 dni zamknięty będzie wiadukt kolejowy na ul. Wiosny Ludów w Katowicach-Szopienicach. Katowicka straż miejska informuje o objeździe i zmianie trasy linii autobusowej komunikacji zastępczej T-14.
W poniedziałek 15 stycznia o godz. 7:00 zamknięty został wiadukt kolejowy na ul. Wiosny Ludów na Szopienicach, niedaleko granicy Katowic z naszym miastem. Powodem są prace PKP PLK na wiadukcie, który będzie nieczynny przez 15 dni.
– Objazd prowadzi ul. Bagienną i Krakowską (DK 79). Ruch pieszy odbywa się pod sąsiednim wiaduktem położonym na przedłużeniu ul. Morawa – podaje Straż Miejska w Katowicach.
To ważna informacja nie tylko dla korzystających z wiaduktu kierowców i pieszych, ale również dla pasażerów linii autobusowej komunikacji zastępczej T-14. W związku ze zmianami w organizacji ruchu zmieniona będzie również trasa linii T-14. Z jej obsługi wyłączone zostały przystanki Szopienice Chemiczna, Szopienice Pętla, Szopienice Dwór i Szopienice Kościół. Więcej na ten temat dowiecie się stąd.















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)













