fot.pixabay

Tragedia, do jakiej doszło w Gdańsku podczas Wielkiego Finału WOŚP, poruszyła całą Polskę. W wyniku brutalnego ataku nożownika zginął prezydent Paweł Adamowicz. W wielu miastach, w geście solidarności, mieszkańcy spontanicznie zaczęli się spotykać, by okazać swój żal i smutek oraz by sprzeciwić się nienawiści. W Mysłowicach jedność z Gdańskiem będzie można okazać w niedzielny wieczór na Rynku.

Mysłowiczanie swoją solidarność z Gdańskiem będą mogli okazać w niedzielę, podczas wieczornego spotkania na Rynku, które rozpocznie się o godz. 20:00. Będą mogli tam zapalić znicze, złożyć kwiaty i pomodlić się w intencji tragicznie zmarłego Pawła Adamowicza.

W ten sposób Mysłowice chcą wyrazić swój sprzeciw wobec nienawiści, agresji i przemocy oraz zjednoczyć się z pogrążonym w smutku Gdańskiem. Organizatorzy zachęcają mieszkańców do zabrania świec. Podczas spotkania zorganizowany zostanie muzyczno-świetlny pokaz, podczas którego usłyszymy ten sam utwór, który rozbrzmiał w Gdańsku – “The Sound of Silence”.