Jak poinformowała Kancelaria Prezydenta w mediach społecznościowych, od piątku od godziny 17.00 do soboty do godziny 19.00 w Polsce obowiązywać będzie żałoba narodowa. Rozporządzenie jest związane z tragiczną śmiercią Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Ze względu na żałobę także w Mysłowicach odwołano zaplanowane na ten dzień miejskie imprezy.

W związku z tragiczną śmiercią Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza Prezydent RP Andrzej Duda skierował do kontrasygnaty…

Opublikowany przez Kancelaria Prezydenta RP Środa, 16 stycznia 2019

Przypomnijmy, w niedzielny wieczór prezydent Paweł Adamowicz został zaatakowany przez nożownika, który wtargnął na scenę podczas finału WOŚP. Wielokrotnie raniony w klatkę piersiową trafił do Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku, gdzie zmarł we wtorek popołudniu.

W związku z ogłoszoną na piątek i sobotę żałobą, w Mysłowicach odwołano dwie zaplanowane na ten czas imprezy. Chodzi o Koncert Zimowy, jaki miał odbyć się w Przedszkolu nr 5, a także o Ice Party na lodowisku w Parku Słupna. Wydarzenia zostaną najprawdopodobniej przesunięte w czasie.