fot.KMP Mysłowice

Policjanci mysłowickiej komendy spotkali się z seniorami aby porozmawiać o ich bezpieczeństwie. Seniorzy są grupą szczególnie narażoną na działanie oszustów, którzy wykorzystują ich łatwowierność i ufność. Spotkanie odbyło się w ramach trwającej kampanii “Seniorze, nie daj się oszukać!”

– W środę (16.01) policjanci mysłowickiej komendy dbając o bezpieczeństwo seniorów i realizując kampanię “Seniorze, nie daj się oszukać!”, odwiedzili seniorów w salce parafialnej Parafii św. Jacka w Mysłowicach przy ul. Sienkiewicza. Spotkanie było doskonałą okazją do rozmów na temat bezpieczeństwa oraz zagrożeń jakie na nich czyhają – mówi sierż. Damian Sokołowski z mysłowickiej policji.

Mundurowi omówili metody, jakie wykorzystują naciągacze oraz rozdali ulotki przestrzegające przed oszustwami i informujące o prawach. Stróże prawa poruszyli też kwestię bezpieczeństwa w ruchu drogowym i apelowali, aby seniorzy zachowywali szczególną ostrożność podczas korzystania z dróg po zmierzchu. Policjanci zachęcali też do kontaktu z dzielnicowym swojego rejonu oraz przypomnieli o możliwość zgłaszania niepokojących sytuacji za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.