Basia Janyga, pochodząca z Mysłowic wokalistka, którą Polska poznała m.in. dzięki udziałowi w drugiej edycji programu „The Voice of Poland”, potwierdziła swój start w krajowych preselekcjach do konkursu Eurowizji. Z jakim repertuarem chciałaby wystąpić?

Swoją kandydaturę do Krajowych Eliminacji 2018 zgłaszać można do końca stycznia, 6 lutego natomiast poznamy nazwiska kilku wokalistów, którzy 3 marca w Warszawie powalczą o głosy jurorów i widzów. Zwycięzca będzie reprezentować Polskę podczas Konkursu Piosenki Eurowizji w Portugalii.

Jedną z kandydatek jest pochodząca z Mysłowic Basia Janyga.

– Wokalistka gra w spektaklach Krakowskiego Teatru Muzy, współpracowała m.in. z Kubą Badachem czy Markiem Piekarczykiem oraz śpiewała w projekcie Yugopolis. Jest też laureatką Międzynarodowego Festiwalu Carpathia w Rzeszowie – czytamy na stronie Dzienniku Eurowizyjnego.

Tytuł „Never Forget” z którym chce wystąpić Basia,  to piosenka, która znalazła się na debiutanckim albumie i jest autorską kompozycją wokalistki. Jego premiera ma odbyć się na przestrzeni kilku najbliższych dni.