Podobnie jak wielu funkcjonariuszy w całym kraju, policjanci z mysłowickiej drogówki przeprowadzają w czwartek, 25 stycznia akcję „Smog”. Działania trwają od godziny 6:00 do 22:00, a ich głównym celem jest kontrola jak największej ilości samochodów w celu wyeliminowania tych pojazdów, które stwarzają zagrożenie dla środowiska naturalnego.
– W dzisiejsze działania „Smog” zaangażowani są policjanci z Wydziałów Ruchu Drogowego z wszystkich komend powiatowych i miejskich policji w całym kraju – informuje sierż. szt. Michał Lisowski z Komendy Miejskiej Policji w Mysłowicach.
Główną ideą ogólnopolskiej kampanii jest ograniczenie emisji spalin samochodowych do atmosfery, szczególnie poprzez ujawnianie i eliminowanie nieprawidłowości w zakresie stanu technicznego pojazdów, przede wszystkim dotyczących uszkodzeń i wadliwego działania układu wydechowego, lub nieprawidłowej pracy silnika.
Od momentu rozpoczęcia akcji kontrolowane są także stan trzeźwości kierowców, czas ich pracy oraz posiadane uprawnienia do kierowania. Policjantów tradycyjnie można spotkać w rejonie głównych ciągów komunikacyjnych na których występuje wzmożony ruchu samochodów ciężarowych.















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)











