fot.mat.nad

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3 na Laryszu 18 stycznia zaproszono dzieci na warsztaty z języka angielskiego, a po nich noc z bajkami. Po kilku tygodniach oczekiwań, głosowaniach w gronie klasowym odnośnie ulubionych tytułów bajek uczniowie z materacami, poduszkami, przytulankami i mnóstwem prowiantu zebrali się w piątkowy wieczór w szkole.

O godzinie 19.30 zaczęły się zajęcia z języka angielskiego prowadzone przez nauczyciela języka angielskiego,a zarazem wychowawczynię klasy, Annę Muc. Zajęcia miały formę warsztatów. Powtarzane i utrwalane były treści prezentowane wcześniej na lekcjach języka angielskiego, ale i nowe słownictwo czy zwroty. Wszystko to miało formę zabaw, gier i prac grupowych. Uczniowie wykonywali także ćwiczenia rozwijające umiejętność szybkiego zapamiętywania słówek. Było mnóstwo śmiechu, zabawy i dobrej energii.

Wszystkie działania koordynowała poprzednia wychowawczyni klasy 4b Magdalena Szendera, pomagając w sprawach organizacyjnych i dopingując uczniów do jeszcze większego zaangażowania w zajęcia. Po pierwszej części warsztatów poświęconej szlifowaniu umiejętności komunikacyjnych, przyszła pora na grę mającą na celu uświadomienie dzieciom, jak ważna jest w życiu tolerancja. W kolejnych etapach zabawy dzieci podzielone na grupy wykazywały się umiejętnościami plastycznymi, muzycznymi (tworząc układ taneczny), pisarskimi ( tworząc np. hymn), by finalnie określić morał czytanej przez nauczyciela historii.

Mimo, że działania projektowe z uczniami planowane były na 3 godziny zegarowe, dzięki zaangażowaniu dzieci, ich ogromnemu zdyscyplinowaniu i dużej porcji entuzjazmu, zajęcia trwały 4 godziny. Po tak intensywnym, pełnym wrażeń wieczorze przyszedł czas na również oczekiwaną część, czyli znalezienie swojego kawałka podłogi, rozłożenie materaców i zajęcie wygodnej pozycji tak, by móc oglądać wybrane wcześniej bajki. Niektórzy uczniowie wydawali się niezwyciężeni, odganiając nacierającą w miarę upływu czasu potrzebę snu. Najwytrwalsi zasnęli ok. godz 4.30, a całe wydarzenie zakończyło się o godz. 7 rano w sobotę, kiedy to dzieci odebrane zostały przez rodziców.