W piątek 6 lutego, w poniedziałek 9 lutego oraz we wtorek 10 lutego przy pomniku Hlonda w Mysłowicach kobiety w wieku 45–74 lata będą mogły wykonać bezpłatne badanie mammograficzne finansowane przez NFZ.
Rak piersi to najczęściej diagnozowany nowotwór u kobiet. Wczesne wykrycie choroby znacząco zwiększa szanse na skuteczne leczenie, dlatego profilaktyka pozostaje jednym z kluczowych elementów ochrony zdrowia.
Badanie jest bezpłatne, nie wymaga skierowania ani przygotowania i trwa kilka minut. Mammobusy docierają do miejscowości w całym kraju, umożliwiając wykonanie diagnostyki bliżej miejsca zamieszkania.
W Polsce każdego roku diagnozuje się ponad 21 tysięcy nowych przypadków raka piersi, a znaczna część uprawnionych kobiet nadal nie korzysta z badań profilaktycznych.
Rejestracja prowadzona jest telefonicznie pod numerem 58 767 34 44 oraz online: rejestracja.mojamammografia.pl.















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)













