Rak piersi to jedna z najczęstszych przyczyn śmierci kobiet w młodym i średnim wieku. Aby zapobiec rozwojowi choroby, warto regularnie się badać.
Polki chorują najczęściej na raka piersi, w związku z czym NFZ od lat prowadzi populacyjny program badań mammograficznych. Jest to trwające zaledwie 5 minut badanie rentgenowskie, które, choć dyskomfortowe, może uratować życie.
W Mysłowicach 1 i 2 kwietnia na placu przy pomniku Hlonda pojawi się mammobus, w który będzie można wykonać bezpłatne badanie profilaktyczne. Zapisać mogą się kobiety w wieku od 45 do 74 roku życia za pośrednictwem formularza online.
Warto się regularnie badać, aby uniemożliwić rozwój choroby.















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)













