Dzisiaj mysłowiccy policjanci włączyli się do akcji „Alkohol i narkotyki”. Ujawnienie i eliminowanie z ruchu kierowców jeżdżących pod wpływem narkotyków lub innych środków odurzających – to jeden z celów policyjnych działań prowadzonych na drogach.
– Policyjne działania rozpoczęły dzisiaj od wczesnych godzin porannych i będą trwały 24 godziny. Mają one na celu wyeliminowanie z ruchu kierujących pojazdami w stanie nietrzeźwości lub będących pod działaniem środków odurzających. W związku z tym, że takie osoby są często sprawcami kolizji i wypadków drogowych, wyeliminowanie ich z ruchu powoduje zmniejszenie liczby zdarzeń na drogach – informuje sierż. szt. Michał Lisowski z mysłowickiej policji
W ramach akcji mysłowiccy policjanci zwracają szczególną uwagę na trzeźwość kierujących samochodami i motocyklistów. Sprawną kontrolę stanu w jakim się znajdują umożliwi użycie przez mundurowych czułych urządzeń, które niemal natychmiast pozwalają stwierdzić, czy kierowca jest trzeźwy, czy też jedzie na „podwójnym gazie”. Natomiast obecność środków odurzających w organizmie funkcjonariusze sprawdzają przy użyciu specjalnych narkotesterów.















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)











