Nie tylko pokazali swoją nową siedzibę na janowskim Ćmoku, ale także zaprezentowali swoje plany na rozwój. W piątek firma Alinox zaprosiła władze miasta na spotkanie, podczas którego przybliżyła czym się zajmuje. Jej przedstawiciele opowiedzieli także o nowych miejscach pracy, które mają powstać w Mysłowicach.

Firma Alinox jest międzynarodową firmą zajmującą się dystrybucją metali oraz wyrobów z tworzyw sztucznych. Mające swoją siedzibę w Mysłowicach przedsiębiorstwo dostarcza na rynek materiały wykonane z aluminium, stali, stali nierdzewnej, tworzyw sztucznych, miedzi, brązu, mosiądzu, ołowiu oraz tytanu w odmianie komercyjnej, a nade wszystko przeznaczonej dla przemysłu lotniczego.

Robimy detale pod przemysł lotniczy, w większości pod ten przemysł. Pod Black Hawki, które produkowane są w Polsce. Jesteśmy głównym dostawcą, przygotowujemy ponad 2 tysiące detali bezpośrednio na produkcję. – mówi Alexander Mester, prezes zarządu Alinoxu.

Firma ciągle się rozwija. W związku z zapotrzebowaniem na nowe pomieszczenia przemysłowe, Alinox przygotowuje się do kolejnych inwestycji. W związku z tym władze Mysłowic nie tylko poznały zakres działania firmy, ale też potrzeby. Najważniejszą, jaka stoi po stronie miasta, jest renowacja miejskiej nitki kanalizacji deszczowej.

Duże firmy to duży prestiż dla miasta, ale także wpływy z podatków, pomoc dla mieszkańców jeśli chodzi o miejsca pracy. I to miejsca wysokopłatne, dla specjalistów, dlatego tylko się cieszyć, że firma Alinox chce inwestować dalej w naszym mieście, rozwijać się i budować kolejne obiekty. Mam nadzieję, że wszystko uda się jeszcze w tym roku, czyli że w tym roku będą pozwolenia na budowę i rozpocznie się inwestycja, która pozwoli zagospodarować, podnieść rangę miejsca realizacji projektu. – mówi prezydent Dariusz Wójtowicz.

Rozwój firmy to przede wszystkim nowe miejsca pracy, a jak zapewnia prezes Alinoxu – głównie dla mieszkańców Mysłowic.

Zatrudniamy około 100 pracowników. 90%naszej załogi to mysłowiczanie. Dodatkowo, nowi pracownicy, którzy będą pracować na naszej nowej inwestycji też będą z Mysłowic. 2:06 Szukamy, cały czas szukamy pracowników wysoko wykwalifikowanych: operatorów CNC, informatyków, hydraulików – osób, które potrafią zarządzać nowoczesnymi technologiami. – mówi Alexander Mester.

Przedsiębiorstwo zmaga się z brakiem odpowiednio wykwalifikowanych pracowników – dlatego też pracę mogą tam znaleźć także osoby, które wcześniej są przez Alinox przygotowywane do wykonywania zawodu.