Policjanci mysłowickiej komendy przeprowadzili kolejną prelekcję w ramach akcji „Bezpieczne ferie”. Wysłuchały jej dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 13 w Mysłowicach i podopieczni Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Radość”. Policjanci w szczególności skupili się na promowaniu bezpieczeństwa podczas zimowego wypoczynku.
Mundurowi przeprowadzili pouczającą pogadankę na temat podstawowych zasad bezpieczeństwa podczas zabaw na śniegu oraz w ruchu drogowym. Przypomnieli obecnym, jak bezpiecznie korzystać z zimowej rekreacji i czego nie wolno robić na drodze. Bardzo istotną kwestią było także uświadomienie jak ważną rolę odgrywają odblaski, dzięki którym kierowca już z daleka może zauważyć pieszego. Na zakończenie prelekcji uczestnicy otrzymali odblaski dla poprawy ich bezpieczeństwa na drodze.















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)













