foto: KMP Mysłowice

Dzielnicowi z Komendy Miejskiej Policji w Mysłowicach w środę 4 lutego odwiedzili dzieci z Przedszkola nr 9 w Mysłowicach. Spotkanie z mundurowymi poświęcone było bezpieczeństwu najmłodszych w czasie zbliżających się ferii zimowych.

Policjanci rozmawiali z dziećmi o zasadach bezpiecznego poruszania się w drodze do i z przedszkola. Przedszkolaki dowiedziały się, jak prawidłowo korzystać z przejść dla pieszych oraz dlaczego tak ważne jest noszenie elementów odblaskowych.

Podczas spotkania poruszono także temat zimowych zabaw. Mundurowi tłumaczyli, jak bezpiecznie bawić się na sankach i nartach, przypominając jednocześnie, aby nie wchodzić na zamarznięte zbiorniki wodne oraz korzystać wyłącznie ze sprawdzonych i bezpiecznych miejsc do zabawy.

Dzieci poznały również numery alarmowe oraz dowiedziały się, w jakich sytuacjach i w jaki sposób należy z nich korzystać. Policjanci uczulali najmłodszych, aby nie rozmawiać z nieznajomymi i nie przyjmować od nich żadnych podarunków.

Nie zabrakło ciekawych pytań dotyczących codziennej służby policjantów oraz wspólnych pamiątkowych zdjęć.

źródło: KMP Mysłowice