W listopadzie zeszłego roku światło dzienne ujrzała książka „Kobiety ze Śląska”, czyli zbiór dziesięciu rozmów z popularnymi kobietami pochodzącymi ze Śląska, wśród których znalazły się m.in. Jolanta Fraszyńska, Anna Wyszkoni, czy Anna Dziewit-Meller. W środę 13 lutego będziemy mieli okazję porozmawiać z autorką tej publikacji, Katarzyną Siwczyk.

„Kobiety ze Śląska” to pierwsza książka o znanych Ślązaczkach. Autorka prezentuje dziesięć niezwykłych rozmów, dzięki którym możemy bliżej poznać śląskie kobiety sukcesu. Publikacja obala stereotyp kobiety ze Śląska – gospodyni i kury domowej, utwierdzając w przekonaniu, że Ślązaczki to kobiety sukcesu, które w każdej dziedzinie doskonale sobie radzą. Od biznesu, po muzykę i świat mody. Piosenkarki Anna Wyszkoni, Katarzyna Groniec i Kasia Moś, Miss Polonia Karina Wojciechowska, aktorka Jolanta Fraszyńska, bizneswoman Marta Frank, pisarka Anna Dziewit-Meller, prezenterki i dziennikarki Agnieszka Hyży i Anna Popek oraz finalistka Master Chefa Kinga Paruzel – wszystkie bohaterki książki podkreślają, że Śląsk zajmuje w ich sercu ważne miejsce.

– Miło jest spełniać się w domowych obowiązkach, ale w tym wszystkim nie powinnyśmy zapominać o realizowaniu swoich pasji i zawodowej satysfakcji. Zarówno blog, jak i ta książka mają stanowić inspirację dla Ślązaczek, które wciąż jeszcze nie mają odwagi powalczyć o swoje marzenia – mówi Katarzyna Siwczyk

i dodaje, że sama jest Ślązaczką od urodzenia i zawsze była dumna, że pochodzi z regionu, w którym na pierwszym miejscu stawia się rodzinę, pracowitość i uczciwość. Autorka ksiązki jest 30-letnią mieszkanką Rud, twórczynią bloga Kobieta ze Śląska, dziennikarką i redaktorką przez kilka lat związaną m.in. z Dziennikiem Zachodnim.

Absolwentka dziennikarstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim i politologii na Uniwersytecie Śląskim. Prywatnie szczęśliwa żona i mama. Miłośniczka zdrowego jedzenia i aktywnego spędzania czasu. Kocha góry, gra w tenisa. Od urodzenia mieszka i pracuje na Śląsku.