Przedszkolaki, rodzice i nauczyciele z „piątki” angażują się w wiele akcji charytatywnych. Jedną z nich jest ręczne wykonanie lalek i zlicytowanie ich dla UNICEF.

Akcje charytatywne bardzo często są udziałem dzieci z Przedszkola nr 5, ale szyć lalki przedszkolaki będą po raz pierwszy. W ramach akcji maluchy własnoręcznie projektują i szyją szmaciane laleczki. Każda z nich będzie miała nadane imię i przypisany kraj, z którego pochodzi. Cel jest szczytny. Zebrane pieniądze przekazane zostaną do UNICEF, który z kolei w ramach projektu „Wszystkie kolory świata” przeznaczy je na szczepienia dla dzieci z krajów Afryki i Azji.

– Co roku jako przedszkole bierzemy udział w dużych akcjach UNICEF. Tym razem dzieci wraz z rodzicami szyją lalki. Mamy 12 lalek na licytację. Na facebookowym profilu Przedszkola nr 5 do 22 lutego można licytować poszczególne z nich. Zwycięzcy internetowej licytacji otrzymują ponadto wejściówkę na „Koncert zimowy”, na którym również będzie licytowana część lalek – mówi Aleksandra Marzec, nauczycielka w P5 i koordynatorka akcji.

„Wszystkie kolory świata” już po raz piąty goszczą w polskich placówkach edukacyjnych. Akcja ma na celu wsparcie programów szczepień ratujących życie dzieci w najuboższych krajach świata, gdzie codziennie zagrażają im takie choroby, jak gruźlica, odra, tężec czy polio. Projekt wspiera Majka Jeżowska, Ambasadorka Dobrej Woli UNICEF.

Weź odział w licytacji poprzez Facebooka:


tekst: Bogumił Stoksik