fot.wikipedia

Jeśli zima nie jest ulubioną porą roku Twojego dziecka, nie możesz przepuścić takiej okazji. W najbliższy wtorek Mysłowicki Ośrodek Kultury organizuje wycieczkę do gliwickiej Palmiarni – miejsca, w którym choć na chwilę można zapomnieć, że za oknem szaleje zima, a przy okazji dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy o egzotycznych roślinach.

Poprzez uczestnictwo w programie pt.: „Ścieżka wiedzy o roślinach egzotycznych”, zapraszamy do skorzystania z niepowtarzalnej możliwości bezpośredniego kontaktu z egzotyczną przyrodą. Tematyka ścieżki obejmuje omówienie grup roślin przyprawowych i sukulentów oraz rodziny bambusów i palm. Na terenie pawilonów ekspozycyjnych wyodrębniliśmy punkty, w których nie obowiązuje reguła „Nie dotykać”. Każdy w tych miejscach ma możliwość sprawdzić na ile „ostre” są ciernie kaktusów czy jak miękka może być „skóra” palm. To niezwykle atrakcyjna, interaktywna lekcja botaniki. Każda grupa, która ukończy ścieżkę, otrzymuje stosowny certyfikat. – zaprasza gliwicka Palmiarnia

Dzieci, które wezmą udział w wycieczce, w Palmiarni spędzą sporą cześć dnia – wycieczka planowana jest w godzinach od 8:00 do 16:00. Koszt to 50 zł. Wycieczka jest skierowana do dzieci 7-12 lat.

Kontakt z organizatorem wycieczki:

Mysłowicki Ośrodek Kultury

ul. Grunwaldzka 7

41 – 400 Mysłowice

Telefony: + 48 (032) 222 66 70, + 48 (032) 222 68 27