fot. pixabay

Mysłowiccy policjanci odnotowują próby oszustw za pośrednictwem portalu społecznościowego. Przypominamy metodę działania oszustów i przestrzegamy przed pochopnym przekazywaniem pieniędzy. Oszust zakłada lub przejmuje konto na portalu podszywając się pod właściciela, a następnie wysyła do jego znajomych prośbę o pożyczkę. Nie dajmy się oszukać!

W ostatnich dniach policjanci otrzymują zgłoszenia o próbach wyłudzenia pieniędzy za pośrednictwem portali społecznościowych. Jak działają oszuści?

Zakładają lub przejmują konta na portalach społecznościowych podszywając się pod niczego nieświadomego właściciela i wysyłają wiadomości do jego znajomych. Jeśli twój kolega lub koleżanka nagle przesłali ci poprzez komunikator prośbę o pożyczkę w formie przelewu na wskazane konto, nie czyń tego bez wcześniejszej weryfikacji, czyli rozmowy z zainteresowanym, rzeczywistym znajomym. – wyjaśnia sierż. Damian Sokołowski z mysłowickiej policji.

Starsi ludzie dają się nabrać metodą „na wnuczka”, wpuszczają do mieszkań domokrążców, a teraz, jak się okazuje, oszuści znaleźli również metodę na młodych.