fot. fb Rowerowa Szkoła Wiary

Młodzi mysłowiczanie pod okiem księdza Szymona Kocura ponownie przygotowują się do rowerowych rekolekcji. Dwa lata temu na rowerach dojechali nad Bałtyk, w zeszłym roku do Rzymu. W tym roku trasa ma być jeszcze dłuższa – na dwóch kółkach, w przeciągu miesiąca, będą chcieli dojechać do Barcelony.

Na Barcelonę zdecydowaliśmy się z kilku powodów. Po pierwsze, na rowerach nie byliśmy jeszcze we Francji i Hiszpanii. Po drugie chcemy sprawdzić nasze rowerowe umiejętności – tak zaplanowaliśmy trasę, by jechać przez Alpy i zaliczyć kilka słynnych podjazdów np. Stelvio czy Hochtor. – wyjaśnia ks. Szymon Kocur.

 

 

Cykliści mają wyruszyć do Barcelony pierwszego lipca, a dojazd do celu zajmie im cały miesiąc. Do pokonania będą mieć 2737 km. Na dwóch kółkach przejada przez Austrię, Włochy, południową Francję Hiszpanię. Trasa została już skrzętnie przygotowana. Cała jej rozpiska została zaznaczona na mapie, którą każdy może poznać: https://bit.ly/2E9sGC2. Powrót będzie już szybki i bardziej komfortowy – do Polski wrócą busem.

Zachęcam do dołączenia do naszej Rowerowej Szkoły Wiary. Im będzie nas więcej, tym będzie weselej, zmniejszą się także koszty powrotu. Kogo szukamy? Osób z wolnym lipcem i zapaleńców rowerowych. – wyjaśnia ks. Szymon

Deklaracje co do udziału w rowerowych rekolekcjach należy składać maksymalnie do 15 marca. Zapisy prowadzi ksiądz Szymon Kocur, z którym można skontaktować się mailowo: szymonkocur@gmail.com. Pod tym adresem z księdzem mogą kontaktować się także osoby, które chciałyby wspomóc członków wyprawy – w większości są to ludzie młodzi, licealiści i studenci.

Przeczytaj o poprzednich wyprawach Rowerowej Szkoły Wiary:

Z Mysłowic do Gdańska. Wyruszyli na Rowerową Szkołę Wiary

“Podczas naszych rowerowych rekolekcji będziemy jechać »na wiarę« – nie mamy zaplanowanych żadnych noclegów”

Na dwóch kółkach z Mysłowic do Gdańska. Wyprawa zakończona sukcesem!

Na dwóch kółkach do Rzymu