fot. fb Stara Ochota

W okazywaniu uczuć nie zaszkodzi odrobina odwagi, fantazji i rozmachu. Zawsze dobra jest też w tej sprawie odpowiednia piosenka Myslovitz.

Najwyraźniej mocno wziął sobie do serca tę zasadę niejaki Maciek, który na warszawskiej Ochocie wykupił billboardową reklamę z miłosnym wyznaniem, skierowanym do tajemniczej Magdy. Tekst, to cytat z piosenki Myslovitz. Niby nic takiego, ale zdjęcie z wyznaniem robi furorę w Internecie.

Cieszę się, że jesteśmy ciągle zauważani i doceniani. Nasze piosenki ciągle pojawiają się w filmach, serialach czy nawet reklamach. Teksty często pojawiały się na murach, na billboardzie z tego co wiem, po raz pierwszy. To miłe, że zespół żyje w świadomości ludzi. Wsparcie z tej drugiej strony działa na nas motywująco – mówił Jacek Kuderski, współautor piosenki „Dla Ciebie” z której pochodzi tekst na billboardzie.

Sama piosenka powstała ponad 20 lat temu. Od tego czasu grana jest niezmiennie w rozgłośniach radiowych. Jej powstanie tak wspomina Jacek Kuderski:

To był 1998 rok. Nagrywałem bardzo dużo piosenek na kasetowym dyktafonie. Mocno inspirowała mnie wtedy muzycznie płyta Smashing Pumpkins „Mellon Collie and the Infinite Sadness”. Jedną z piosenek którą przyniosłem na nagranie była właśnie „Dla Ciebie”. Artur Rojek napisał tekst. Dużo się działo wtedy prywatnie w życiu członków zespołu i myślę, że to ma odzwierciedlenie w piosenkach z tej płyty, także w tej – mówił Jacek Kuderski.

Zespół pracuje nad płytą, która muzycznie jest już prawie skończona. Prowadzi też próby z jednym z lokalnych wokalistów, ale nie chce jeszcze zdradzać szczegółów.

Wracając jednak do billboardu, niestety nie wiemy, jak na samo wyznanie zareagowała tajemnicza Magda, ale za Maćka trzymamy kciuki.

 

tekst: Bogumił Stoksik