fot. arch.itvm

Od dzisiaj (środa, 19.02) kierowcy i okoliczni mieszkańcy muszą mierzyć się z utrudnieniami na ulicy 3 Maja. W związku z przystąpieniem do przebudowy ulicy, na wyznaczonych odcinkach wprowadzono ruch jednokierunkowy, częściowo a nawet całkowicie zamknięto przejazd.

Utrudnienia potrwają do grudnia. Najważniejsze zmiany w organizacji ruchu drogowego to:

1. Całkowite zamknięcie odcinka ulicy 3-go Maja od ulicy Krętej do granicy miasta (zachowany tylko dojazd do posesji).

2. Częściowe zamknięcie ulicy 3- go Maja od skrzyżowania z ulicą Obrońców Westerplatte (wjazd od strony ulicy Pogodnej). Ruch jednokierunkowy tylko od strony ulicy Laryskiej.

3. Wprowadzenie na całym odcinku ulicy Obrońców Westerplatte ruchu jednokierunkowego od 3-go Maja rejon ul. Pogodnej do wyjazdu przy tzw. “dębie” do 3-go Maja.

Zmiana w organizacji ruchu to też spore zmiany dla pasażerów komunikacji miejskiej. Na czas prowadzenia robót komunikacja miejska będzie funkcjonować w następujący sposób:

1. Linia 672 po obsłudze katowickiej dzielnicy Murcki skierowana będzie na drogę krajową 86 do węzła z ulicą Beskidzką i dalej przez KWK Mysłowice – Wesoła do przystanku końcowego “Wesoła Rynek”.

2. Uruchomiona zostanie linia minibusowa 972 zapewniająca możliwość skomunikowania na linię 672 z przystanku “Wesoła Rynek” kursująca następująco:

od 20 lutego br. do 28 kwietnia br. od przystanku “Wesoła Rynek” do przystanku “Wesoła droga do Giszowca” – TYMCZASOWE STANOWISKO W REJONIE OGRÓDKÓW DZIAŁKOWYCH.
od 29 kwietnia br. do 24 maja br. od przystanku “Wesoła Rynek” do tymczasowego przystanku “Wesoła Kręta”.
od 25 maja br. do grudnia br. od przystanku “Wesoła Rynek” do przystanku “Wesoła Pogodna”.
Linia kursować będzie ulicą Wiosny Ludów, łącznik do 3-go Maja, 3-go Maja obsługująca przystanki “Wesoła Kościół”, “Wesoła Szkoła”, “Wesoła Pogodna”.

Przystanek “Wesoła Szkoła” zostanie przesunięty za skrzyżowanie z łącznikiem 3-go Maja – Obrońców Westerplatte w kierunku granicy Miasta. Z powrotem przystanek będzie w rejonie skrzyżowania ulicy Obrońców Westerplatte z Wiosny Ludów.

3. Wyłączone z obsługi zostają przystanki: “Murcki Wiadukt”, “Wesoła Mostek” – stanowiska dla linii 672.

szczegóły rozkładów na stronie internetowej www.metropoliaztm.pl