fot. FB Jacek Paris

Mysłowiczanie Monika i Jacek Parisowie będą reprezentować Mysłowice w Sandomierzu. Już w ten weekend odbędzie się tam prestiżowa I Gala Orderu Rzeki Wisły, która stanowić będzie ogólnopolskie podsumowanie działań związanych z promocją Królowej Polskich Rzek.

Na galę zabieramy nasze Ślonskie czorne złoto, którym obdarujemy uczestników. Będziemy mieli zaszczyt tam reprezentować flisakow znad rzeki Przemszy, nasz ukochany Śląsk, rodzinne miasto Mysłowice oraz górniczą brać. Czujemy się jak ambasadorzy Śląskiej Ziemi – pisze na portalu społecznościowym Jacek Paris

Mysłowickie małżeństwo zabierze do Sandomierza 100 woreczków z węglem z piwnicy mysłowiczanina Piotra Ziembury, specjalnie na tę okazję przygotowany wiersz oraz pieczątki przygotowane przez Agnieszkę i Leonarda Czarnotów.

Order Rzeki Wisły to odznaczenie, którego inicjatorami są miłośnicy kultywujący tradycje szkutnictwa i żeglugi po Wiśle tradycyjnymi łodziami drewnianymi. Uroczysta Gala Orderu Rzeki Wisły odbędzie się w Sali Rycerskiej Zamku Królewskiego w Sandomierzu. Orderem uhonorowany zostanie Zbigniew Gąsowski, założyciel i wieloletni prezes Stowarzyszenia „Loara-Wisła”.

Mysłowiczanie Monika i Jacek Parisowie od kilku lat są mocno zaangażowani w promocję żeglugi rzecznej. Ich wielka pasja rozpoczęła się od niecodziennych wypraw – kajakiem z Mysłowic najpierw dopłynęli do Gdańska, a następnie do Paryża.