fot. fb Jednostka Strzelecka 3013 Mysłowice im gen. bryg. Ryszarda Kuklińskiego

Jednostka Strzelecka 3013 Mysłowice im gen. bryg. Ryszarda Kuklińskiego ogłosiła datę tegorocznej rekrutacji. W szeregi jednostki będzie można wstąpić już w 2 marca.

Nabór do jednostki odbędzie się 2 marca w Mysłowickim Ośrodku Kultury przy ul. Grunwaldzkiej 7. Początek zaplanowano na godz. 11:00.

Związek Strzelecki “Strzelec” Organizacja Społeczno-Wychowawcza jest organizacją paramilitarną oraz propatriotyczną, współpracującą z Ministerstwem Obrony Narodowej. Powstała w 1991r. jako kontynuator przedwojennego Związku Strzeleckiego “Strzelec”, powstałego w 1910r., którego założycielem był Józef Piłsudski.

 

Jednostka Strzelecka 3013 im. gen. bryg Ryszarda Kuklińskiego w Mysłowicach rozpoczęła swoją działalność w 2011 roku i ma swoją siedzibę w Mysłowickim Ośrodku Kultury.

 

Podczas zajęć prowadzonych raz w tygodniu, szkolimy się z zakresu taktyk: zielonej, czarnej, niebieskiej oraz czerwonej. Doskonalimy się także w wielu dziedzinach co możecie sprawdzić przeglądając zdjęcia tutaj lub na naszej stronie. Swoją działalnością obejmujemy także uczestnictwo w świętach narodowych, imprezach kulturalnych oraz wolontariacie. – informuje Patryk Jurek Dłubis.