fot. Przedszkole nr 5

Mysłowickie przedszkole nr 5 wzięło udział w piątej polskiej edycji światowego projektu edukacyjno – pomocowego UNICEF, którego początki sięgają 1999 roku. Za sprawą sprzedaży szmacianych laleczek, uszytych przez przedszkolaki i ich rodziny, udało się zebrać środki finansowe na zakup 55 szczepionek dla dzieci z krajów Afryki i Azji.

„Wszystkie kolory świata” już po raz piąty zagościły w polskich placówkach edukacyjnych. Celem akcji jest wspieranie programów szczepień ratujących życie dzieci w najuboższych krajach świata. Choć trudno jest nam to sobie wyobrazić, są na naszej planecie takie miejsca, gdzie dzieciom codziennie zagrażają im takie choroby, jak gruźlica, odra, tężec czy polio. Według szacunków UNICEF aż 1/3 zgonów dzieci poniżej piątego roku życia powodowanych jest przez choroby, którym można zapobiec szczepionką.

W szczytną akcje zaangażowała się społeczność Przedszkola nr 5. Uszyte przez dzieci i ich rodziców laleczki zostały wystawione na licytację. Za pośrednictwem Facebooka, użytkownicy tego serwisu mogli zdobyć unikatowe lalki i przekazać środki na rzecz UNICEF. Dzięki akcji udało się zebrać 550 złotych, za co będzie można zakupić 55 szczepionek dla małych mieszkańców najuboższych rejonów świata.


Osoby, które wybrały licytacje zyskały nie tylko wyjątkowe laleczki, ale także bilety na Koncert Zimowy z przedszkolu. Zobacz: Rockowe święto w Przedszkolu numer 5.