fot. FB Menippe

Męskie Granie to jedna z najpopularniejszych tras koncertowych w Polsce. W tym roku dziesiątą edycję rozpoczyna konkurs dla Młodych Zespołów – Męskie Granie Young. Internauci mogą przesłuchać dwudziestu utworów i zdecydować, które zespoły zagrają na scenie Ż podczas muzycznej trasy. W konkursowym gronie znalazła się mysłowicka formacja Menippe!

Internauci wybiorą siedmiu wykonawców. Zwycięzcy głosowania nie tylko wezmą udział w tegorocznej trasie, ale również otrzymają szansę na produkcję pierwszych teledysków. Te zostaną zrealizowane przez młodych reżyserów w ramach Papaya Young Directors.

Udział w konkursie to ogromna szansa dla mysłowickich muzyków, ale już samo znalezienie się w wyselekcjonowanej dwudziestce to spore wyróżnienie. Młodych artystów do konkursowego grona wybrali ambasadorzy projektu Tomasz Organek, lider zespołu Ørganek oraz dziennikarz radiowej Trójki – Piotr Stelmach. Jak czytamy na stronie internetowej konkursu:

“Menippe to grupa pochodząca z Mysłowic. Klimat tego miejsca emanuje w nutach, które można usłyszeć́ na krążkach, łączących w sobie czarną muzykę̨ wymieszaną z subtelną elektroniką. Niegłupie teksty, pozostawiające miejsce na refleksję w połączeniu z niebanalną melodią kierowane są do odbiorców, którzy cenią̨ sobie muzykę̨ niosącą całą gamę̨ wartości. Treść́ tej mikstury delikatnie osiada w uchu wymagającego słuchacza. Spokojny, lekko chropowaty wokal, czasem szeptem, czasem uniesionym tonem, przedstawia swoje przenośne myśli. To nie przypadek, a konsekwentne podążanie wybraną drogą, by dać́ ludziom soczysty kawał dojrzałej muzyki. Za produkcję odpowiada Arbuz Arbuziński, a za teksty i wokal – masznik.”

Na mysłowicki zespół można głosować do 22 marca na stronie www.meskiegranieyoung.pl. Można oddać maksymalnie 3 głosy dziennie.

Muzycy dali się już dobrze poznać mysłowickiej publiczności. Chłopaki z zespołu konsekwentnie realizują swoje muzyczne cele. Gdy kilka miesięcy temu ogłosili zbiórkę funduszy na wydanie swojego nowego krążka, spotkali się ze sporą życzliwością ze strony fanów. Od tego czasu nie zwalniają tempa. Ich album „Bąbony” został uznany jednym z najlepszych krążków 2018 r. przez Akademię Menadżerów Muzycznych oraz serwis Polska Płyta/Polska Muzyka.

O artystycznej działalności Menippe wielokrotnie pisaliśmy na naszym portalu:

„powidło.” od Menippe smakuje wyśmienicie

Wyjątkowy występ Menippe za kratami

Nowy teledysk Menippe

„Bąbony” opuściły wytwórnię. Nowa płyta Menippe już po premierze!

Michał “M.A.H.” z Menippe o projekcie “Bąbony”