fot. KMP M-ce

Policjanci z mysłowickiej komendy wzięli udział w spotkaniu z przyszłymi kierowcami. Stróże prawa przekazywali kursantom zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz przestrzegali przed sytuacjami, których jako młodzi kierowcy będą musieli się wystrzegać. Spotkanie odbyło się w ramach kampanii “Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie”.

W piątek, 22 lutego, mundurowi z mysłowickiej jednostki odwiedzili kursantów nauki jazdy.

Spotkanie było okazją do rozmowy na temat zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz o przepisach, szczególnie dotyczących młodych kierowców. Policjanci przestrzegali przyszłych kierowców przed nierozważnym zachowaniem, które może skutkować utratą dopiero co uzyskanych uprawnień. – relacjonuje sierż. Damian Sokołowski z mysłowickiej policji.

Nietrzeźwość, brawura, nadmierna prędkość, nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu, brak zapiętych pasów bezpieczeństwa czy korzystanie z telefonów komórkowych w czasie jazdy – to tylko niektóre z poruszonych tematów. Stróże prawa tłumaczyli kursantom, że na drodze będą musieli uważać nie tylko na siebie, ale także na innych uczestników ruchu drogowego. Przypomnieli też o prawidłowym przejeżdżaniu przez przejścia dla pieszych i zachowaniu szczególnej ostrożności w rejonie tych przejść.